Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLASS & CERAMICS / Porcelain and Pottery / Dinner set 9957309



*

nr 995 7309


DINNER SET

Mon Amie, 4 del + extra te/Kaffefat,


Mon Amie, 4 del + extra te/Kaffefat


Estimate:

600

Sold:

SEK 500

Auction date:

Monday November 16 2015
at 18:35:10


  • Bid history
Time Bidder Bid
1/11 09:31:03 1      300 kr
2/11 18:32:15 2      450 kr
16/11 18:25:42 3      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • Nov 16

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: extra te kaffefat marianne westman matservis mattallrikar mon amie rörstrand servisdelar
  • 6787 DINNER SET
    Rörstrand, Sweden, Japonica, 33 pieces, length: 10..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:36
  • 7219 DINNER SET
    Rosenthal, Germany, 23 pieces,
     

    Auction ends
    today
    19 jan at 19:13
  • 7160 PLATES
    2 pcs, blåvitt kompani porslin. Diameter: 23-29,
    Present: SEK 700

    Auction ends
    today
    19 jan at 19:12




Ladda ner broschyr