KONST / Litografier / Litografiskt tryck 13491151
nr 1349 1151
Edvard Munch
(1863-1944), Norge
Litografiskt tryck, Edvard Munch (1863-1944), "Madonna", ej signerad, munchförlaget. Motivet: 49x30,5
Edvard Munch, norsk bildkonstnär född 1863, död 1944.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 28 september 2020
kl 20:33:47
28/9 18:00:01
1.200 kr
28/9 20:28:44