KONST / Litografier / Färglitografier 14513260
nr 1451 3260
Jan Naliwajko
(f. 1938), Sverige
Färglitografier, 4 st, Signerad, numrerad 90-upplaga, oramade lösa blad. Färglitografi. Bladets mått: 64x45 cm
Jan Naliwajko, född 1938 i Vilna, Litauen. målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 28 februari 2022
kl 20:55:30
24/2 14:07:45
700 kr
28/2 20:50:30
Jan Naliwajko
Läs mer om Jan Naliwajko