KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16197287
nr 1619 7287
Karl-Göte Sernius Andersson
(1904-1959), Sverige
Oljemålning, Ej signerad, "vit vas". Olja på pannå, 41x33 cm, yttermått inklusive ram: 57x49 cm
Karl-Göte Sernius Andersson, svensk bildkonstnär född 1904, död 1959.
Utrop:
600 kr
måndag 13 maj 2024
kl 18:18:39
Karl-Göte Sernius Andersson
Läs mer om Karl-Göte Sernius Andersson