Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 10684246



*

nr 1068 4246


Ram

ramens innermått: 68x55


Utrop:

400 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 november 2016
kl 19:58:45


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
9/11 19:39:11 1      100 kr
14/11 18:20:18 2      200 kr
14/11 19:12:47 3      250 kr
14/11 19:48:51 4      300 kr
14/11 19:49:35 3      400 kr
14/11 19:50:23 4      400 kr
14/11 19:50:23 3      400 kr (Budbetjänt)
14/11 19:51:05 4      450 kr
14/11 19:53:45 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
  • 6665 AkrylmÃ¥lning
    Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:08
  • 6536 Blyerts
    Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:57
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:19
  • 6757 Dosa
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:53
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:33
  • 6506 Färglitografi
    Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:29




Ladda ner broschyr