KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16519077
nr 1651 9077
Hans Ittmann
(1914-1972), Nederländerna
Komposition, Signerad. Blandteknik, 58x87 cm, yttermått inklusive ram: 73x103 cm
Hans Ittmann, konstnär född i Amsterdam 1914, död 1972.
Utrop:
500 kr
måndag 21 oktober 2024
kl 18:17:10