KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7451393
nr 745 1393
Fanny Hjelm
(1858-1944), Sverige
Akvarell, Fanny Hjelm (1858-1944), havsutsikt, signerad, motivets mått: 18x18
Fanny Hjelm, född 1858 i Lindesberg, död 1944, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 5 mars 2012
kl 18:12:19
3/3 13:04:15
100 kr
4/3 18:06:20