KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 11748322
nr 1174 8322
Lars Tärning
(f. 1945), Sverige
Oljemålningar, 2 st. "Teserveringen vid almarna Kungsträdgården", signerad -91, olja på pannå, 32x29 cm samt "Utsikt från Smedsudden", signerad -91. Oljekrita, 22x53 cm
Lars Tärning, svensk målare född i Norrköping 1945.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
500 kr
måndag 9 april 2018
kl 19:21:18
300 kr
350 kr
400 kr
450 kr