![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 14046172
*
nr 1404 6172
Harald Lyth
(f. 1937), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 8/290, yttermått inklusive ram: 61x42 cm
Harald Lyth, svensk målare, grafiker och professor född 1937.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 juni 2021
kl 18:08:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/6 17:37:35
1
200 kr
18/6 00:09:11
2
200 kr
18/6 00:09:11
1
200 kr (Budbetjänt)
18/6 00:10:15
2
250 kr
21/6 15:21:49
3
350 kr
21/6 17:27:13
4
400 kr
21/6 17:46:35
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harald lyth litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12
*
Harald Lyth
Harald Lyth, svensk målare, grafiker och professor född 1937.
Läs om budbetjänten
nr 1404 6172
Harald Lyth
(f. 1937), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 8/290, yttermått inklusive ram: 61x42 cm
Harald Lyth, svensk målare, grafiker och professor född 1937.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 juni 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/6 17:37:35 | 1 | 200 kr |
18/6 00:09:11 | 2 | 200 kr |
18/6 00:09:11 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
18/6 00:10:15 | 2 | 250 kr |
21/6 15:21:49 | 3 | 350 kr |
21/6 17:27:13 | 4 | 400 kr |
21/6 17:46:35 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik harald lyth litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12