KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15307242
nr 1530 7242
Carl Ryd
(1883-1958), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1939-1941, "Metande pojkar, Småland" pannå, 37x54 cm, yttermått inklusive ram: 49x66 cm
Carl Ryd, svensk målare född 1883, död 1958.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.800 kr
måndag 27 mars 2023
kl 20:39:34
1.500 kr
1.700 kr
1.700 kr
1.700 kr (Budbetjänt)