LIGHTING / Table lamps / Table lamp 12601319
*
nr 1260 1319
TABLE LAMP
ceramics, signed, Finland. Height: 52 cm,
keramik, Signerad, Finland. Höjd: 52 cm
Estimate:
800
Sold:
SEK 500
Auction date:
Monday June 10 2019
at 20:56:07
- Bid history
Time
Bidder
Bid
9/6 21:18:48
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor europa europeisk finland keramik norden nordeuropa nordisk
-
6491 TABLE LAMP
brass. Diameter: 44 cm, height: 55 cm, lös skärm s..//
Auction ends
today
19 jan at 19:37
-
7156 TABLE LAMP
Sten/metall, column. Height: 70 ca,
Auction ends
today
19 jan at 18:49
-
6471 TABLE LAMPS
4 + one, including Falkenberg, glasfot / mässingss..//
Present: SEK 800
Auction ends
today
19 jan at 19:27
-
7064 Bordslampskärmar
4 pcs, Svenskt Tenn, Sweden, height: 13-32cm,
Present: SEK 350
Auction ends
today
19 jan at 18:13
*
TABLE LAMP
nr 1260 1319
TABLE LAMP
ceramics, signed, Finland. Height: 52 cm,
keramik, Signerad, Finland. Höjd: 52 cm
| Estimate: | 800 |
|---|---|
| Sold: | SEK 500 |
| Auction date: |
Monday June 10 2019 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 9/6 21:18:48 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor europa europeisk finland keramik norden nordeuropa nordisk
-
6491 TABLE LAMP
brass. Diameter: 44 cm, height: 55 cm, lös skärm s..//
Auction ends
today
19 jan at 19:37 -
7156 TABLE LAMP
Sten/metall, column. Height: 70 ca,
Auction ends
today
19 jan at 18:49 -
6471 TABLE LAMPS
4 + one, including Falkenberg, glasfot / mässingss..//
Present: SEK 800
Auction ends
today
19 jan at 19:27
-
7064 Bordslampskärmar
4 pcs, Svenskt Tenn, Sweden, height: 13-32cm,
Present: SEK 350
Auction ends
today
19 jan at 18:13



