KONST / Litografier / Färglitografi 10974070
nr 1097 4070
Gustav Rudberg
(1915-2001), Sverige
Färglitografi, Gustav Rudberg (1915-2001), Ven, PT, signerad, motivet: 33x37
Gustav Rudberg, född 1915, död 2001, svensk målare,
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 mars 2017
kl 20:29:21
3/3 22:13:19
20 mar
Ravenna
Sven Palmqvist (1906-1984)
Roland Svensson 1910-2003
Firma Svenskt Tenn