ÖVRIGT / Diverse / Pigtittare 10177261
*
nr 1017 7261
Pigtittare
höjd: 42 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 februari 2016
kl 19:26:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/2 14:09:08
1
150 kr
8/2 18:03:05
2
250 kr
8/2 18:12:45
1
250 kr
8/2 18:12:45
2
250 kr (Budbetjänt)
8/2 18:17:49
1
300 kr
8/2 18:18:26
1
300 kr
8/2 19:17:02
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
7104 Allmoge
3 delar, diverse, bland annat gunghäst
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:41
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7086 Avspärrningsst..
4 st, Metall. Höjd: 99 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:33
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:33
-
7022 Bokstöd
ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:09
-
7047 Bordstabletter
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
*
Pigtittare
Läs om budbetjänten
nr 1017 7261
Pigtittare
höjd: 42 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 februari 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/2 14:09:08 | 1 | 150 kr |
| 8/2 18:03:05 | 2 | 250 kr |
| 8/2 18:12:45 | 1 | 250 kr |
| 8/2 18:12:45 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 8/2 18:17:49 | 1 | 300 kr |
| 8/2 18:18:26 | 1 | 300 kr |
| 8/2 19:17:02 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
7104 Allmoge
3 delar, diverse, bland annat gunghäst
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:41 -
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7086 Avspärrningsst..
4 st, Metall. Höjd: 99 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:33
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:33 -
7022 Bokstöd
ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:09 -
7047 Bordstabletter
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10



