![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färgserigrafi 13824116
*
nr 1382 4116
Robert Rahway Zakanitch
(f. 1935), USA
Färgserigrafi, "Old World Series". Signerad, numrerad 12/49, daterad 1979. Oramat löst blad. Bladets mått: 76x127 cm
Robert Rahway Zakanitch, amerikansk bildkonstnär född 1935.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 mars 2021
kl 20:40:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/2 22:00:51
1
Vinnande bud
1/3 19:12:57
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Robert Rahway Zakanitch
Robert Rahway Zakanitch, amerikansk bildkonstnär född 1935.
Läs mer om Robert Rahway Zakanitch
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk färgserigrafi litografier oramat löst blad usa
-
6379 " digital måln..
Margareta Ternström (f. 1933), Sverige. "From Blac..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:05
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:47
*
Robert Rahway Zakanitch
Robert Rahway Zakanitch, amerikansk bildkonstnär född 1935.
Läs mer om Robert Rahway Zakanitch
nr 1382 4116
Robert Rahway Zakanitch
(f. 1935), USA
Färgserigrafi, "Old World Series". Signerad, numrerad 12/49, daterad 1979. Oramat löst blad. Bladets mått: 76x127 cm
Robert Rahway Zakanitch, amerikansk bildkonstnär född 1935.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 mars 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/2 22:00:51 | 1 | Vinnande bud |
1/3 19:12:57 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Robert Rahway Zakanitch
Robert Rahway Zakanitch, amerikansk bildkonstnär född 1935.Läs mer om Robert Rahway Zakanitch
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk färgserigrafi litografier oramat löst blad usa
-
6379 " digital måln..
Margareta Ternström (f. 1933), Sverige. "From Blac..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:05 -
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:47