KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12769354
*
nr 1276 9354
Ronald de Wolfe
(f. 1920), Storbritannien
Oljemålning, "Målnbord". Signerad. Olja på duk, 88x100 cm
Ronald de Wolfe, född i London 1920, målare, tecknare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 september 2019
kl 18:08:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/9 04:42:01
1
1.500 kr
22/9 14:27:15
2
1.300 kr
22/9 14:27:15
1
1.400 kr (Budbetjänt)
22/9 14:27:53
2
1.500 kr
22/9 14:27:53
1
1.500 kr (Budbetjänt)
23/9 12:27:34
3
2.800 kr
23/9 17:43:24
2
1.800 kr
23/9 17:43:24
3
1.900 kr (Budbetjänt)
23/9 17:44:05
2
2.200 kr
23/9 17:44:05
3
2.400 kr (Budbetjänt)
23/9 17:44:33
2
2.600 kr
23/9 17:44:33
3
2.800 kr (Budbetjänt)
23/9 17:45:14
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ronald de Wolfe
Ronald de Wolfe, född i London 1920, målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Ronald de Wolfe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar ronald de wolfe storbritannien
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:14
*
Ronald de Wolfe
Ronald de Wolfe, född i London 1920, målare, tecknare och skulptör.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ronald de Wolfe
nr 1276 9354
Ronald de Wolfe
(f. 1920), Storbritannien
Oljemålning, "Målnbord". Signerad. Olja på duk, 88x100 cm
Ronald de Wolfe, född i London 1920, målare, tecknare och skulptör.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 3.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 september 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/9 04:42:01 | 1 | 1.500 kr |
| 22/9 14:27:15 | 2 | 1.300 kr |
| 22/9 14:27:15 | 1 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
| 22/9 14:27:53 | 2 | 1.500 kr |
| 22/9 14:27:53 | 1 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
| 23/9 12:27:34 | 3 | 2.800 kr |
| 23/9 17:43:24 | 2 | 1.800 kr |
| 23/9 17:43:24 | 3 | 1.900 kr (Budbetjänt) |
| 23/9 17:44:05 | 2 | 2.200 kr |
| 23/9 17:44:05 | 3 | 2.400 kr (Budbetjänt) |
| 23/9 17:44:33 | 2 | 2.600 kr |
| 23/9 17:44:33 | 3 | 2.800 kr (Budbetjänt) |
| 23/9 17:45:14 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ronald de Wolfe
Ronald de Wolfe, född i London 1920, mÃ¥lare, tecknare och skulptör.Läs mer om Ronald de Wolfe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar ronald de wolfe storbritannien
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:14



