KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10301286
*
nr 1030 1286
Acke Ã…slund
(1881-1958), Sverige
Etsning, Acke Åslund (1881-1958), Hästmarknad i Östersund, motivet: 15x12
Acke Åslund, född 1881 i Östersund, död 1958 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 april 2016
kl 19:07:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/4 19:02:59
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Acke Ã…slund
Acke Åslund, född 1881 i Östersund, död 1958 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Acke Ã…slund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: acke åslund etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Acke Ã…slund
Acke Åslund, född 1881 i Östersund, död 1958 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Acke Ã…slund
nr 1030 1286
Acke Ã…slund
(1881-1958), Sverige
Etsning, Acke Åslund (1881-1958), Hästmarknad i Östersund, motivet: 15x12
Acke Åslund, född 1881 i Östersund, död 1958 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 april 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/4 19:02:59 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Acke Ã…slund
Acke Ã…slund, född 1881 i Östersund, död 1958 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Acke Ã…slund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: acke åslund etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



