ART / Lithographs / Färglitografi / collage 14936186
*
nr 1493 6186
Birgit Broms
(1924-2008), Sverige
Birgit Broms (1924-2008), Sweden. Signed, numbered 56/65, Skridskoåkare. Färglitografi med applikationer. Sheet: 55x75 cm, outer dimensions including frame: 61x83 cm,
Färglitografi / collage, Signerad, numrerad 56/65, Skridskoåkare. Färglitografi med applikationer. Bladets mått: 55x75 cm, yttermått inklusive ram: 61x83 cm
Birgit Broms, Swedish painter born 1924, dead 2008.
Droit De Suite
Estimate:
14000
Sold:
SEK 12000
Auction date:
Monday September 26 2022
at 19:29:53
- Bid history
Time
Bidder
Bid
26/9 19:24:54
1
Vinnande bud
26/9 19:25:15
1
justering av budtak
- Klassiska
Sep 26
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Read more about Klassiska
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birgit broms collage färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad skridskoåkare sverige
-
6448 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signerad ej numrer..//
Present: SEK 150
Auction ends
in two days
19 jan at 20:13
-
7045 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Present: SEK 150
Auction ends
in two days
19 jan at 20:05
-
7044 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Present: SEK 200
Auction ends
in two days
19 jan at 18:16
-
7146 LITOGRAPH IN C..
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sweden. Signed, num..//
Auction ends
in two days
19 jan at 20:20
-
7139 LITOGRAPH IN C..
Madeleine Pyk (b. 1934), Sweden. Signed, numbered ..//
Present: SEK 900
Auction ends
in two days
19 jan at 19:18
-
6223 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in two days
19 jan at 19:54
*
Birgit Broms
Birgit Broms, Swedish painter born 1924, dead 2008.
Read more about Klassiska
nr 1493 6186
Birgit Broms
(1924-2008), Sverige
Birgit Broms (1924-2008), Sweden. Signed, numbered 56/65, Skridskoåkare. Färglitografi med applikationer. Sheet: 55x75 cm, outer dimensions including frame: 61x83 cm,
Färglitografi / collage, Signerad, numrerad 56/65, Skridskoåkare. Färglitografi med applikationer. Bladets mått: 55x75 cm, yttermått inklusive ram: 61x83 cm
Birgit Broms, Swedish painter born 1924, dead 2008.
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 14000 |
| Sold: | SEK 12000 |
| Auction date: |
Monday September 26 2022 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 26/9 19:24:54 | 1 | Vinnande bud |
| 26/9 19:25:15 | 1 | justering av budtak |
- Klassiska
Sep 26
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Read more about Klassiska
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: birgit broms collage färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad skridskoåkare sverige
-
6448 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signerad ej numrer..//
Present: SEK 150
Auction ends
in two days
19 jan at 20:13 -
7045 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Present: SEK 150
Auction ends
in two days
19 jan at 20:05 -
7044 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Present: SEK 200
Auction ends
in two days
19 jan at 18:16
-
7146 LITOGRAPH IN C..
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sweden. Signed, num..//
Auction ends
in two days
19 jan at 20:20 -
7139 LITOGRAPH IN C..
Madeleine Pyk (b. 1934), Sweden. Signed, numbered ..//
Present: SEK 900
Auction ends
in two days
19 jan at 19:18 -
6223 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in two days
19 jan at 19:54



