ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8905293
*
nr 890 5293
Spegel
förgylld ram, höjd: 106
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 april 2014
kl 20:35:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/4 21:36:46
1
100 kr
23/4 14:52:46
2
350 kr
23/4 16:37:35
3
200 kr
23/4 16:38:23
3
300 kr
23/4 16:38:49
3
400 kr
26/4 15:49:34
4
500 kr
28/4 20:10:19
5
500 kr
28/4 20:14:13
5
600 kr
28/4 20:26:05
6
700 kr
28/4 20:30:42
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 890 5293
Spegel
förgylld ram, höjd: 106
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 april 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/4 21:36:46 | 1 | 100 kr |
| 23/4 14:52:46 | 2 | 350 kr |
| 23/4 16:37:35 | 3 | 200 kr |
| 23/4 16:38:23 | 3 | 300 kr |
| 23/4 16:38:49 | 3 | 400 kr |
| 26/4 15:49:34 | 4 | 500 kr |
| 28/4 20:10:19 | 5 | 500 kr |
| 28/4 20:14:13 | 5 | 600 kr |
| 28/4 20:26:05 | 6 | 700 kr |
| 28/4 20:30:42 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



