![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 10381007
*
nr 1038 1007
Oljemålning
Vaidel, Komposition, 1951, 15x27
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2016
kl 20:07:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/4 23:12:23
1
150 kr
17/4 02:35:34
2
250 kr
17/4 10:59:47
1
500 kr
20/4 18:48:30
1
Vinnande bud
25/4 18:31:11
3
450 kr
25/4 18:31:11
1
500 kr (Budbetjänt)
2/5 19:46:41
3
600 kr
2/5 19:46:41
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
16 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: komposition olja oljemålning oljemålningar vaidel
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:43
*
Oljemålning
Läs om budbetjänten
Läs mer om 50/60-tal
nr 1038 1007
Oljemålning
Vaidel, Komposition, 1951, 15x27
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/4 23:12:23 | 1 | 150 kr |
17/4 02:35:34 | 2 | 250 kr |
17/4 10:59:47 | 1 | 500 kr |
20/4 18:48:30 | 1 | Vinnande bud |
25/4 18:31:11 | 3 | 450 kr |
25/4 18:31:11 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
2/5 19:46:41 | 3 | 600 kr |
2/5 19:46:41 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
16 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.![](/tema/themes/{0C17A3AA-7471-4207-85DD-BD22AFE6A1E9}_183x97.jpg)
Läs mer om 50/60-tal
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: komposition olja oljemålning oljemålningar vaidel
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:43