GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Tallrik 12374474

nr 1237 4474

Tallrik

fajans. Diameter: 31

Kondition: slitage, skador

måndag 25 februari 2019
kl 18:23:31

Fajans
Poröst lergods, överdraget med en täckande glasyr, oftast vit tennglasyr.