KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14776183
*
nr 1477 6183
Elsa Schultz-Moberger
(1879-1978), Sverige
Oljemålning, Sommarblomster vid fäbod. Signerad. Olja på duk, 50x40 cm, yttermått inklusive ram: 61x51 cm
Elsa Schultz-Moberger, svensk bildkonstnär född 1879, död 1978.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 juli 2022
kl 18:04:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/6 20:19:02
1
300 kr
22/6 20:42:15
2
1.200 kr
22/6 20:43:20
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Elsa Schultz-Moberger
Elsa Schultz-Moberger, svensk bildkonstnär född 1879, död 1978.
Läs mer om Elsa Schultz-Moberger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elsa schultz-moberger olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8075 Oljemålning
Mats HÃ¥dell (f. 1958), Sverige. Signerad, Landskap..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
*
Elsa Schultz-Moberger
Elsa Schultz-Moberger, svensk bildkonstnär född 1879, död 1978.
Läs mer om Elsa Schultz-Moberger
nr 1477 6183
Elsa Schultz-Moberger
(1879-1978), Sverige
Oljemålning, Sommarblomster vid fäbod. Signerad. Olja på duk, 50x40 cm, yttermått inklusive ram: 61x51 cm
Elsa Schultz-Moberger, svensk bildkonstnär född 1879, död 1978.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 juli 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/6 20:19:02 | 1 | 300 kr |
| 22/6 20:42:15 | 2 | 1.200 kr |
| 22/6 20:43:20 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Elsa Schultz-Moberger
Elsa Schultz-Moberger, svensk bildkonstnär född 1879, död 1978.Läs mer om Elsa Schultz-Moberger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: elsa schultz-moberger olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8075 Oljemålning
Mats HÃ¥dell (f. 1958), Sverige. Signerad, Landskap..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05



