KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15482048
nr 1548 2048
Elsa Hansson-Winnberg
(1913-1987), Sverige
Oljemålning, Sverige. "Gosse med fiol", monogramsignerad. Signerad, daterad 1945, a tergo. Olja på duk, bildmått: 64x50 cm, yttermått inklusive ram: 80x65 cm
Elsa Hansson-Winnberg, svensk bildkonstnär född 1913, död 1987.
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
måndag 19 juni 2023
kl 19:32:31
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Elsa Hansson-Winnberg
Läs mer om Elsa Hansson-Winnberg