MÖBLER / Byråar, sekretärer / Byrå+ 1013235
*
nr 101 3235
BYRÃ…+
Spegel, Mahogny
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2001
kl 16:00:00
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: byrå byråar mahogny spegel trä
-
7119 Byrå
"Medevi", byrå ur Ikeas 1700-talssserie, sengustav..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:21
-
7001 Byrå
1890-tal, Valnöt/Mahogny. Bredd: 92 cm, djup: 55 c..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:03
-
7218 Byrå
omkring 1900, björk, bemålad. Bredd: 40 cm, djup: ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:03
-
7201 Byrå
Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 80 cm, djup: 36 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:59
-
6764 Byrå
sengustaviansk stil, vitmålad, tre lådor, beslag i..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:16
-
7217 Chiffonjé
1890-tal. Mahogny & valnöt, Bredd: 76 cm. Djup: 52..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:53
*
BYRÃ…+
nr 101 3235
BYRÃ…+
Spegel, Mahogny
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2001 |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: byrå byråar mahogny spegel trä
-
7119 Byrå
"Medevi", byrå ur Ikeas 1700-talssserie, sengustav..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:21 -
7001 Byrå
1890-tal, Valnöt/Mahogny. Bredd: 92 cm, djup: 55 c..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:03 -
7218 Byrå
omkring 1900, björk, bemålad. Bredd: 40 cm, djup: ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:03
-
7201 Byrå
Rokokostil, med stenskiva. Bredd: 80 cm, djup: 36 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:59 -
6764 Byrå
sengustaviansk stil, vitmålad, tre lådor, beslag i..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:16 -
7217 Chiffonjé
1890-tal. Mahogny & valnöt, Bredd: 76 cm. Djup: 52..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:53



