![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Askfat 956246
*
nr 95 6246
ASKFAT
Marie Simmulsson + fat, keramik
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2001
kl 16:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: askfat fat keramik marie simmulsson
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:53
*
ASKFAT
nr 95 6246
ASKFAT
Marie Simmulsson + fat, keramik
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2001 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: askfat fat keramik marie simmulsson
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:53