Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Indian ink drawing 9513526



*

nr 951 3526


INDIAN INK DRAWING

signed. Des Portes, a dog, sheet: 11x15,


signerad. Des Portes, Hund, bladets mått: 11x15


Estimate:

500

Sold:

SEK 150

Auction date:

Monday Mars 30 2015
at 18:05:18


  • Bid history
Time Bidder Bid
29/3 22:54:07 1      100 kr
30/3 18:00:18 2      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Friedensreich Hundertwasser
Friedensreich Hundertwasser, egentligen Friedrich Stowasser, född 1928 i Wien, död år 2000 i Stilla havet nära Nya Zeeland, var en konstnär, målare och arkitekt från Österrike.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller des portes djur djurmotiv hund hundar hundmotiv tusch vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr