KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14545357
nr 1454 5357
Brita Molin
(f. 1919), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, Hus, 30x87 cm, yttermått inklusive ram: 38x94 cm
Kondition: smärre dukintryck
Brita Molin, svensk målare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,
Utrop:
300 kr
Såld:
700 kr
måndag 14 mars 2022
kl 19:21:04
350 kr
600 kr
600 kr
600 kr (Budbetjänt)
Brita Molin
Läs mer om Brita Molin
Lis Husberg (f. 1920)