![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12822130
*
nr 1282 2130
Nils Andersson
(1817-1865), Sverige
Oljemålning, Skridsko på natten. Signerad. Olja på duk, 34x45 cm
Nils Andersson, svensk bildkonstnär född 1817, död 1865.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 oktober 2019
kl 19:22:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/10 23:04:35
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Nils Andersson
Nils Andersson, svensk bildkonstnär född 1817, död 1865.
Läs mer om Nils Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nils andersson olja olja på duk oljemålning oljemålningar skridsko på natten svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:04
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna-Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, ko..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:24
-
6129 Oljemålning
Bente berg, Interiör med läsande kvinna. Signerad...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03
-
2054 Oljemålning
Christina Rundqvist (f. 1940), Sverige. "skor". Si..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09
-
2003 Oljemålning
Evi Törner, landskap. Monogramsignerad. Olja på pa..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:20
*
Nils Andersson
Nils Andersson, svensk bildkonstnär född 1817, död 1865.
Läs mer om Nils Andersson
nr 1282 2130
Nils Andersson
(1817-1865), Sverige
Oljemålning, Skridsko på natten. Signerad. Olja på duk, 34x45 cm
Nils Andersson, svensk bildkonstnär född 1817, död 1865.
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 oktober 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/10 23:04:35 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Nils Andersson
Nils Andersson, svensk bildkonstnär född 1817, död 1865.Läs mer om Nils Andersson
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nils andersson olja olja på duk oljemålning oljemålningar skridsko på natten svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:04 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna-Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, ko..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:24
-
6129 Oljemålning
Bente berg, Interiör med läsande kvinna. Signerad...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:03 -
2054 Oljemålning
Christina Rundqvist (f. 1940), Sverige. "skor". Si..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:09 -
2003 Oljemålning
Evi Törner, landskap. Monogramsignerad. Olja på pa..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:20