KONST / Litografier / Litografi 6892122
nr 689 2122
Roland Svensson
(1910-2003), Sverige
Litografi, Roland Svensson (1910-2003). Marsvinter Möja 1958. Sign. PT 39x32. Något gulnad
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 28 mars 2011
kl 19:32:44
27/3 17:41:18
28 mar
Svenska Grafiker
På tema Svenska Grafiker har vi samlat grafiker som
Läs mer om Svenska Grafiker
Roland Svensson
Läs mer om Roland Svensson
Signe Persson-Melin (f. 1925)