ÖVRIGT / Diverse / Bordsplatå 7652280
*
nr 765 2280
Bordsplatå
Spegel/Metall, längd: 33
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 juni 2012
kl 18:32:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/6 14:09:45
1
200 kr
13/6 14:31:24
2
300 kr
13/6 22:09:08
3
350 kr
14/6 13:46:56
4
500 kr
16/6 12:52:30
5
600 kr
17/6 20:02:38
6
850 kr
18/6 18:00:57
7
800 kr
18/6 18:01:23
7
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordsplatå metall spegel
-
7104 Allmoge
3 delar, diverse, bland annat gunghäst
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:41
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:05
-
7086 Avspärrningsst..
4 st, Metall. Höjd: 99 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:33
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:33
-
7022 Bokstöd
ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:09
-
7047 Bordstabletter
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:10
*
Bordsplatå
nr 765 2280
Bordsplatå
Spegel/Metall, längd: 33
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 juni 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/6 14:09:45 | 1 | 200 kr |
| 13/6 14:31:24 | 2 | 300 kr |
| 13/6 22:09:08 | 3 | 350 kr |
| 14/6 13:46:56 | 4 | 500 kr |
| 16/6 12:52:30 | 5 | 600 kr |
| 17/6 20:02:38 | 6 | 850 kr |
| 18/6 18:00:57 | 7 | 800 kr |
| 18/6 18:01:23 | 7 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordsplatå metall spegel
-
7104 Allmoge
3 delar, diverse, bland annat gunghäst
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:41 -
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:05 -
7086 Avspärrningsst..
4 st, Metall. Höjd: 99 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:33
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:33 -
7022 Bokstöd
ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:09 -
7047 Bordstabletter
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:10



