KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15759262
nr 1575 9262
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Oljemålning, "Åmynning". Signerad, daterad -93. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram. 58x69 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 30 oktober 2023
kl 20:08:05
30/10 12:45:55
30/10 18:44:38
Bruno Karlsson
Läs mer om Bruno Karlsson