KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16229399
nr 1622 9399
Axel Hamborn
(1892-1987), Sverige
Oljemålning, "Båtar vid Waldemarsudde". Signerad. Olja på pannå, 37x44 cm, yttermått inklusive ram: 52x60 cm
Axel Hamborn, svensk målare och grafiker född 1892, död 1987.
Utrop:
300 kr
måndag 27 maj 2024
kl 19:42:37
Axel Hamborn
Läs mer om Axel Hamborn
Axel Hamborn
Läs mer om Axel Hamborn
nr 1622 9399
Axel Hamborn
(1892-1987), Sverige
| Utrop: | 300 kr |
måndag 27 maj 2024 |
Axel Hamborn