KONST / Litografier / Färglitografi 10984172

nr 1098 4172

Stellan Mörner

(1896-1979), Sverige

Färglitografi, Stellan Mörner (1896-1979), 184/360, signerad, bladets mått: 65x49

Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 27 mars 2017
kl 19:32:34

26/3 17:17:14 1      Vinnande bud

Stellan Mörner

Läs mer om Stellan Mörner