KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8203024
*
nr 820 3024
Anders Heller
(f. 1904), Sverige
Etsning, Anders Heller, "Sista rälsspårvagnen", motivets mått: 16 x 23
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.
Utrop:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 april 2013
kl 19:28:55
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Anders Heller
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.
Läs mer om Anders Heller
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders heller etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:02
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:07
*
Anders Heller
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.
Läs mer om Anders Heller
nr 820 3024
Anders Heller
(f. 1904), Sverige
Etsning, Anders Heller, "Sista rälsspårvagnen", motivets mått: 16 x 23
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 15 april 2013 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Anders Heller
Anders (Andor) Heller, svensk bildkonstnär född i Ungern 1904.Läs mer om Anders Heller
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders heller etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:02 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:07