Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Litografi 10741123



*

nr 1074 1123


Emil Johanson-Thor

(1889-1958), Sverige


Litografi, Emil Johanson-Thor (1889-1958), 1950, motivet: 26x36


Emil Johanson-Thor, svensk målare och grafiker född i Landskrona 1889, död 1958.

Följerätt

Ja

Utrop:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 december 2016
kl 20:36:05



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Emil Johanson-Thor

Emil Johanson-Thor, svensk målare och grafiker född i Landskrona 1889, död 1958.

Läs mer om Emil Johanson-Thor
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: emil johanson-thor grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:13
  • 7045 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:05
  • 7044 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:16




Ladda ner broschyr