KONST / Litografier / Färglitografi 11211119
nr 1121 1119
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), 219/360, vintermotiv, signerad, motivet, 41x31, saknar glas
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 7 augusti 2017
kl 20:38:32
5/8 21:34:00
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren