ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10741544
*
nr 1074 1544
Spegel
77x58
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 december 2016
kl 20:45:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/12 15:39:05
1
100 kr
12/12 14:14:46
2
150 kr
12/12 14:42:18
3
250 kr
12/12 14:47:46
1
300 kr
12/12 16:57:17
4
500 kr
12/12 20:27:08
1
400 kr
12/12 20:27:08
4
450 kr (Budbetjänt)
12/12 20:27:49
1
500 kr
12/12 20:27:49
4
500 kr (Budbetjänt)
12/12 20:28:40
1
600 kr
12/12 20:40:17
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1074 1544
Spegel
77x58
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 december 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/12 15:39:05 | 1 | 100 kr |
| 12/12 14:14:46 | 2 | 150 kr |
| 12/12 14:42:18 | 3 | 250 kr |
| 12/12 14:47:46 | 1 | 300 kr |
| 12/12 16:57:17 | 4 | 500 kr |
| 12/12 20:27:08 | 1 | 400 kr |
| 12/12 20:27:08 | 4 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 12/12 20:27:49 | 1 | 500 kr |
| 12/12 20:27:49 | 4 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 12/12 20:28:40 | 1 | 600 kr |
| 12/12 20:40:17 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



