KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 13592571
*
nr 1359 2571
Akvareller
2 st, SS Chichamaqa Cap: J Nicolson 1864", Albert capt a Blohm Naples, 29x38-31x41cm. Signerad
Utrop:
600 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 november 2020
kl 20:09:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/11 09:20:27
1
300 kr
7/11 16:55:19
2
400 kr
7/11 16:56:37
2
500 kr
8/11 18:11:41
1
400 kr
8/11 18:11:41
2
450 kr (Budbetjänt)
8/11 18:12:36
1
500 kr
8/11 18:12:36
2
500 kr (Budbetjänt)
8/11 23:06:22
3
1.000 kr
9/11 08:00:46
2
700 kr
9/11 08:00:46
3
800 kr (Budbetjänt)
9/11 08:01:31
2
900 kr
9/11 08:01:31
3
1.000 kr (Budbetjänt)
9/11 08:50:26
2
Vinnande bud
9/11 19:09:42
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:47
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:35
-
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:12
*
Akvareller
Läs om budbetjänten
nr 1359 2571
Akvareller
2 st, SS Chichamaqa Cap: J Nicolson 1864", Albert capt a Blohm Naples, 29x38-31x41cm. Signerad
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 november 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/11 09:20:27 | 1 | 300 kr |
| 7/11 16:55:19 | 2 | 400 kr |
| 7/11 16:56:37 | 2 | 500 kr |
| 8/11 18:11:41 | 1 | 400 kr |
| 8/11 18:11:41 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 8/11 18:12:36 | 1 | 500 kr |
| 8/11 18:12:36 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 8/11 23:06:22 | 3 | 1.000 kr |
| 9/11 08:00:46 | 2 | 700 kr |
| 9/11 08:00:46 | 3 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 9/11 08:01:31 | 2 | 900 kr |
| 9/11 08:01:31 | 3 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 9/11 08:50:26 | 2 | Vinnande bud |
| 9/11 19:09:42 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:47 -
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:35 -
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:12



