KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 14624184
*
nr 1462 4184
Skulptur
Häst, Keramik. Höjd: 34 cm
Kondition: lagat öra, slitage
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 april 2022
kl 20:17:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/4 03:07:24
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv häst keramik konsthantverk skulptur
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05
-
7041 Skulptur
brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:33
-
7057 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:05
-
7056 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:41
-
7042 Skulptur
brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:31
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:30
*
Skulptur
Kondition: lagat öra, slitage
nr 1462 4184
Skulptur
Häst, Keramik. Höjd: 34 cm
Kondition: lagat öra, slitage
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 april 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/4 03:07:24 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv häst keramik konsthantverk skulptur
-
7123 Ask
+ skulptur, ”groda”. Höjd: 4-15 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05 -
7041 Skulptur
brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:33 -
7057 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:05
-
7056 Skulptur
brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:41 -
7042 Skulptur
brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:31 -
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:30



