KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyrer 13491265
nr 1349 1265
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
Sixten Haage (f. 1926), Sverige. "Fabrik", portfölj med 5 torrnålsgravyrer, oramade lösa blad. Signerade, daterade 1978 och 1979, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bladets mått: ca 79x62 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 28 september 2020
kl 18:37:16
28/9 18:32:16
Sixten Haage
Läs mer om Sixten Haage
Sixten Haage
Läs mer om Sixten Haage
nr 1349 1265
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 500 kr |
måndag 28 september 2020 |
| 28/9 18:32:16 | 1 | Vinnande bud |
Sixten Haage