KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13351109
nr 1335 1109
Ana Wilhelmson-Lagerman
(1907-1988), Sverige
Oljemålning, "Trädgårdslandet". Monogramsignerad, daterad -49. Olja på duk, 27x33 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 29 juni 2020
kl 20:12:57
15/6 11:55:57
29 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Ana Wilhelmson-Lagerman
Läs mer om Ana Wilhelmson-Lagerman