KONST / Litografier / Färglitografi 8772485
*
nr 877 2485
Gunnar Brusewitz
(1924-2004), Sverige
Färglitografi , Gunnar Brusewitz (1924-2004), 82/120, motivet: 14x18
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2014
kl 18:42:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 20:38:41
1
600 kr
24/2 01:18:21
1
800 kr
24/2 14:23:13
2
600 kr
24/2 14:23:51
2
800 kr
24/2 14:24:10
2
900 kr
24/2 16:39:39
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gunnar Brusewitz
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Läs mer om Gunnar Brusewitz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gunnar brusewitz litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39
-
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51
*
Gunnar Brusewitz
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Läs mer om Gunnar Brusewitz
nr 877 2485
Gunnar Brusewitz
(1924-2004), Sverige
Färglitografi , Gunnar Brusewitz (1924-2004), 82/120, motivet: 14x18
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/2 20:38:41 | 1 | 600 kr |
| 24/2 01:18:21 | 1 | 800 kr |
| 24/2 14:23:13 | 2 | 600 kr |
| 24/2 14:23:51 | 2 | 800 kr |
| 24/2 14:24:10 | 2 | 900 kr |
| 24/2 16:39:39 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gunnar Brusewitz
Gunnar Brusewitz, svensk mÃ¥lare född 1924, död 2004.Läs mer om Gunnar Brusewitz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik gunnar brusewitz litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:44 -
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8171 Färglitografi
Birger Halling (1907-1996), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:07
-
8039 Färglitografi
efter Pablo Picasso, numrerad 8/500, "Flamengo dan..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:39 -
8225 Färglitografi
Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:53 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:51



