KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13486280
nr 1348 6280
Pär Andersson
(1926-2015), Sverige
Akvarell, Fåraherde, Monogramsignerad PA. Motivet: 26x34 cm
Pär Sigurd Andersson, svensk bildkonstnär född i Skellefteå 1926, död 2015.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 21 september 2020
kl 19:29:26
Pär Andersson
Läs mer om Pär Andersson