Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7721065



*

nr 772 1065


Göran Brunius

(1911-2005), Sverige


Akvarell, Göran Brunius (1911-2005), 54x77


Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 augusti 2012
kl 17:40:41


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
18/8 13:55:31 1      100 kr
19/8 22:44:54 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Göran Brunius

Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.

Läs mer om Göran Brunius
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller göran brunius svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 Akvarell
    Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:52
  • 6382 Akvarell
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:26
  • 6303 Akvarell
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:57
  • 7048 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:49
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:22
  • 6578 Akvarell
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:22




Ladda ner broschyr