![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 14367127
*
nr 1436 7127
Paul René Gauguin
(1911-1976), Danmark
Signerad, numrerad pt. Färglitografi, bildmått: 69x51, yttermått inklusive ram: 90x71 cm
Paul René Gauguin, Dansk-Norsk målare född i Köpenhamn 1911, död i Spanien 1976.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 december 2021
kl 20:37:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/12 07:52:06
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Paul René Gauguin
Paul René Gauguin, Dansk-Norsk målare född i Köpenhamn 1911, död i Spanien 1976.
Läs mer om Paul René Gauguin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad norden paul rené gauguin skandinavien
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12
*
Paul René Gauguin
Paul René Gauguin, Dansk-Norsk målare född i Köpenhamn 1911, död i Spanien 1976.
Läs mer om Paul René Gauguin
nr 1436 7127
Paul René Gauguin
(1911-1976), Danmark
Signerad, numrerad pt. Färglitografi, bildmått: 69x51, yttermått inklusive ram: 90x71 cm
Paul René Gauguin, Dansk-Norsk målare född i Köpenhamn 1911, död i Spanien 1976.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 december 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/12 07:52:06 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Paul René Gauguin
Paul René Gauguin, Dansk-Norsk mÃ¥lare född i Köpenhamn 1911, död i Spanien 1976.Läs mer om Paul René Gauguin
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad norden paul rené gauguin skandinavien
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12