MÖBLER / Soffor / Soffa 13602150
nr 1360 2150
Soffa
Firma Svenskt Tenn, design: Josef Frank, Modell 568. Längd: 190 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 16 november 2020
kl 19:26:55
10/11 22:20:21
Josef Frank (1885-1967)
Svensk arkitekt, formgivare och professor med rötter i Österrike.
Firma Svenskt Tenn