KONST / Litografier / Färglitografi 15696052
nr 1569 6052
Waldemar Lorentzon
(1899-1984), Sverige
Signerad, numrerad 32/300, båtar. Färglitografi, bildmått: 28x40 cm, yttermått inklusive ram: 43x54 cm
Waldemar Lorentzon, svensk målare, tecknare och grafiker född 1899, död 1984.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 9 oktober 2023
kl 20:01:01
9/10 13:02:18
Waldemar Lorentzon
Läs mer om Waldemar Lorentzon