KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14872046
nr 1487 2046
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Oljemålning, "Bergvallmo". Signerad, daterad 1976. Olja på duk, 48x33 cm, yttermått inklusive ram: 50x36 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
800 kr
Såld:
250 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 19:11:37
100 kr
150 kr
200 kr
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg