SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Samovar 11809212
nr 1180 9212
Samovar
nysilver, förgylld. Höjd: 28
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
måndag 30 april 2018
kl 20:55:05
30/4 20:34:56
300 kr
30/4 20:50:05
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.