![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 15207003
*
nr 1520 7003
Nils Wedel
(1897-1967), Sverige
"Flykt undan verkligheten". Signerad. Färglitografi, bildmått: 26x32 cm. Yttermått inklusive ram: 46x53 cm
Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 februari 2023
kl 20:07:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/2 18:06:43
1
Vinnande bud
6/2 20:00:34
2
350 kr
6/2 20:00:34
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Nils Wedel
Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.
Läs mer om Nils Wedel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad nils wedel sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
*
Nils Wedel
Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Nils Wedel
nr 1520 7003
Nils Wedel
(1897-1967), Sverige
"Flykt undan verkligheten". Signerad. Färglitografi, bildmått: 26x32 cm. Yttermått inklusive ram: 46x53 cm
Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 februari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/2 18:06:43 | 1 | Vinnande bud |
6/2 20:00:34 | 2 | 350 kr |
6/2 20:00:34 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Nils Wedel
Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.Läs mer om Nils Wedel
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad nils wedel sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12