KONST / Litografier / Färglitografi 9941254
*
nr 994 1254
Arvid Knöppel
(1892-1970), Sverige
Färglitografi, Arvid Knöppel (1892-1970), hjort, 17/160, motivet: 35x19
Arvid Knöppel, svensk målare, tecknare och skulptör född i Luleå 1892, död 1970.
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 november 2015
kl 20:18:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/11 08:57:26
1
Vinnande bud
16/11 18:54:52
2
150 kr
16/11 18:54:54
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Arvid Knöppel
Arvid Knöppel, svensk målare, tecknare och skulptör född i Luleå 1892, död 1970.
Läs mer om Arvid Knöppel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arvid knöppel färglitografi grafik hjort litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:10
*
Arvid Knöppel
Arvid Knöppel, svensk målare, tecknare och skulptör född i Luleå 1892, död 1970.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Arvid Knöppel
nr 994 1254
Arvid Knöppel
(1892-1970), Sverige
Färglitografi, Arvid Knöppel (1892-1970), hjort, 17/160, motivet: 35x19
Arvid Knöppel, svensk målare, tecknare och skulptör född i Luleå 1892, död 1970.
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 november 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/11 08:57:26 | 1 | Vinnande bud |
16/11 18:54:52 | 2 | 150 kr |
16/11 18:54:54 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Arvid Knöppel
Arvid Knöppel, svensk mÃ¥lare, tecknare och skulptör född i LuleÃ¥ 1892, död 1970.Läs mer om Arvid Knöppel
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arvid knöppel färglitografi grafik hjort litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:10